PIPSON

PIPSON

OBOZY ŻEGLARSKIE/SZKOLENIA/REJSY/REMONTY

Szkolenia żeglarskie

Szkolenia żeglarskie zlokalizowane są na terenie Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji CAMPING PRZY „BASZCIE”64-360 Zbąszyń, ul. Garczyńskich 5a. (Kliknij, aby ustawić nawigację)

Szkolenia żeglarskie

O kursie

Szkolenia żeglarskie u nas, to przed wszystkim, nacisk na umiejętności praktyczne i bezpieczeństwo. Uczymy w sposób ułatwiający szybsze przyswajanie wiedzy i umiejętności.

Szkolenia żeglarskie, w zależności od ilości grupy, trwa około 10 dni, pływanie po max 8h na dzień i kończy się przeprowadzeniem egzaminu na stopień żeglarza jachtowego.

Terminy: Mamy świadomość, że ze względu na pracę lub inne obowiązki, nie każdy może sobie pozwolić na szkolenia żeglarskie parę dni pod rząd. W celu ustalenia terminu kursu, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą e-mail.

Cena: Koszt szkolenia wynosi 2000 zł od osoby (w przypadku większej ilości chętnych, cena do uzgodnienia) oraz 250 zł za egzamin (dla osób posiadających legitymację szkolną bądź studencką : 125 zł).

Jak wygląda szkolenie?

Kurs podzielony jest na część teoretyczna i praktyczną.

Teoria: Przeprowadzane są wykład zawierający podstawową wiedzę, jaką potrzeba, aby przystąpić do egzaminu oraz poruszać się w sposób bezpieczny na wodzie. Omawiane są między innymi takie zagadnienia jak: Budowa jachtu, teoria żeglowania, przepisy, ratownictwo, meteorologia

Praktyka: Podstawowe manewry: podejście, odejście od kei (na silniku, na żaglach), człowiek za burtą, zwrot przez sztag/rufę, podejście do boi, ósemki sztagowe, kółka olimpijskie.

Kto może wziąć udział w szkoleniu:

Nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie (min. wiek to 14 lat). Patent żeglarza jachtowego jest dla każdego kto:

  • chce rekreacyjnie spędzać czas nad wodą,
  • jest związany ze sportami wodnymi (żeglarzy, ratowników, szkoleniowców itp.)
  • prowadzi jacht żaglowy lub che w tym kierunku rozwijać się.
Obozowicze przygotowujący jacht do wypłynięcia - Obozy żeglarskie , Szkolenia żeglarskie

Pływanie na jachcie z instruktorem

O kursie

Kładziemy wielki nacisk na bezpieczeństwo i umiejętności praktyczne. Uczymy w sposób ułatwiający szybsze przyswajanie wiedzy i umiejętności.

Posiadamy katamarany plażowe, jachty otwartopokładowe jak i kabinowe. Zapewniamy do nich wyposażenie oraz kamizelki asekuracyjne dla klientów.

Terminy, Czas i Cena: W celu ustalenia szczegółów, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą e-mail.

Jak wygląda szkolenie?

Przez uzgodniony czas pływania, instruktor obserwuje umiejętności klienta, udziela praktycznych wskazówek, przedstawia rożne sposoby na osiągnięcie zamierzonych celów. Postawione cele pływania są dla każdego indywidualne i ustalane, podczas kontaktu przy ustalaniu terminu. Istnieje też możliwość wypłynięcia czysto rekreacyjnego, bez szkolenia.

W przypadku zainteresowania jachtem otwartopokładowym lub katamaranem, zalecamy ubrać się w sposób umożliwiający ewentualne wejście do wody.

Kto może wziąć udział w szkoleniu:

Nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie. Oferta jest dla każdego kto:

  • Chce rekreacyjnie spędzać czas nad wodą,
  • jest związany ze sportami wodnymi (żeglarzy, ratowników, szkoleniowców itp.),
  • prowadzi jacht żaglowy,
  • Chce odświeżyć sobie umiejętności i wiedzę z zakresu żeglarstwa.
Załoga szkoląca sie na jachcie - Szkolenia żeglarskie

Złożenie wniosku o patent

Cała instrukcja wygenerowania elektronicznego wniosku o wydanie patentu żeglarza jachtowego znajduje się na stronie Lubuskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.