PIPSON

PIPSON

OBOZY ŻEGLARSKIE/SZKOLENIA/REJSY/REMONTY

Holowanie Narciarza Wodnego

Szkolenia zlokalizowane są na terenie Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji CAMPING PRZY „BASZCIE”64-360 Zbąszyń, ul. Garczyńskich 5a. (Kliknij, aby ustawić nawigację)

Kurs na holowanie narciarza wodnego

O kursie

Kładziemy wielki nacisk na umiejętności praktyczne i bezpieczeństwo. Uczymy w sposób ułatwiający szybsze przyswajanie wiedzy i umiejętności.

Kurs na holowanie narciarza wodnego, w zależności od ilości grupy, trwa niecały dzień i kończy się przeprowadzeniem egzaminu na odpowiedni stopień żeglarza jachtowego.

Terminy: W celu ustalenia terminu kursu na holowanie narciarza wodnego, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą e-mail.

Cena: Koszt szkolenia wynosi 350 zł oraz 250 zł za egzamin (dla osób posiadających legitymację szkolną bądź studencką : 125 zł).

Jak wygląda szkolenie?

Kurs podzielony jest na część teoretyczna i praktyczną.

Teoria: Przeprowadzany jest wykład zawierający podstawową wiedzę, jaką potrzeba, aby przystąpić do egzaminu oraz poruszać się w sposób bezpieczny na wodzie. W prezentacji zawarte są takie zagadnienia jak:

  • informacje o sprzęcie do holowania,
  • zjawiska fizyczne przy holowaniu,
  • organizacja holowania,
  • warunki bezpieczeństwa podczas holowania obiektów pływających
  • przygotowanie do holowania,
  • przepisy dotyczące holowania narciarza wodnego

Praktyka: przygotowanie do startu oraz zakończenia holowania, przygotowanie sprzętu, napinanie i wydawanie liny, manewry jachtem holującym, prowadzenie obiektu w prostej linii, przećwiczenie komunikacji między sternikiem a narciarzem.

Kto może wziąć udział w szkoleniu:

Jedyne wymygania to:

  • ukończenie 18 lat,
  • posiadanie co najmniej patentu sternika motorowodnego.

Holowanie narciarza wodnego o zachodzie słońca

Jak wygenerować wniosek o licencje ?

Po zdaniu egzaminu należy złożyć elektroniczny wniosek o wydanie licencji na holowanie narciarza wodnego pod tym adresem, gdzie znajduje się intuicyjny generator wniosków który poinstruuje już dalej.