PIPSON

PIPSON

OBOZY ŻEGLARSKIE/SZKOLENIA/REJSY/REMONTY

REJS POGORIA 2024

Termin: 20.01 (sobota) – 27.01.2024 (sobota)

Zapraszamy na rejs polskim żaglowcem STS POGORIA po basenie morza śródziemnego

W planach zwiedzanie miast i portów na trasie rejsu,jeśli dopisze pogoda kąpiele słoneczne w zatokach i na plażach, dla chętnych nawet w wodzie oraz przeżycie niezapomnianych chwil. Wszystko to zależne od wiatru i pogody oraz naszych sił i możliwości.

Wyjazd autokarem z Polski w dniu 19.01.2024 (piątek) start w Gdańsku przez Poznań, Świebodzin, powrót w dniu 28.01.2024 (niedziela) . Czas przejazdu w/w trasy ok. 24h, podczas podróży przewidziane są przerwy na stacjach benzynowych z zapleczem socjalnym (WC, Bar) z częstotliwością ca. 4h. Czas trwania przerwy ca. 15/20 minut + 1 przerwa śniadaniowa ok. 30/40 min.

Podczas trwania całej podroży autokarem, pasażerów obowiązują zasady i regulacje związane z transportem publicznym. Jedziemy w spokojnej atmosferze, zwracając uwagę na nie zakłócanie spokoju współpasażerom, a przede wszystkim pracy kierowców.
Na pokładzie autokaru obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu. Niestosowanie się do przepisów porządkowych w autokarze może spowodować wykluczenie załoganta z grupy pasażerów. Proszę o przekazanie wszystkim powyższej informacji.

W dniu wyjazdu każdy z uczestników obligatoryjnie posiada przy sobie:
– dowód osobisty lub paszport! (proszę na to zwrócić szczególną uwagę)
– niedopuszczalne są kserokopie, zdjęcia czy skany dokumentów !!
– wydrukowaną polisę zawierającą NNW + KL

Cena rejsu: 3985PLN / za osobę

W cenie:

 • pobyt na żaglowcu (ogrzewanie, prysznice, toalety)
 • wyżywienie na statku (śniadanie, obiad, kolacja)
 • opłaty portowe w porcie wyjścia i wejścia oraz 2 porty na trasie rejsu
 • ubezpieczenie OC Statku
 • transport autokarowy w dwie strony na żaglowiec – wyjazd i powrót autokarem.
Po dojechaniu na miejsce i zaokrętowaniu na statek, zostaniemy podzieleni na wachty i zapoznani z zasadami funkcjonowania na żaglowcu.

Załoga Statku:

Załoga składa się z osób, które ukończyły 15 lat, a nie przekroczyły 60-tego roku życia (chyba, że posiadają co najmniej stopień sternika jachtowego i zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań odbycia rejsu na żaglowcu rejowym, jak i wykupione indywidualne ubezpieczenie od NNW i KL). Na żaglowcu wszyscy jesteśmy załogą i nikt nie jest pasażerem wszystkich obowiązuje regulamin żaglowca dostępny pod linkiem vademecum żeglarza

Każdy z uczestników musi posiadać indywidualne ubezpieczenie NNW oraz koszty leczenia za granicą na okres trwania rejsu. Informujemy również, że istnieje możliwość wykupienia powyższego ubezpieczenia za naszym pośrednictwem (dodatkowo płatne).

Harmonogram dnia na statku

Rozkład dnia przedstawia się następująco:

 • do 7.00: cisza nocna,
 • 7.00: pobudka,
 • 7.00 – 7.30: toaleta poranna,
 • 7.30 – 7.55: śniadanie,
 • 8.00: podniesienie bandery i apel poranny,
 • po apelu śniadanie wachty nawigacyjnej i wachty gospodarczej, klar osobisty,
 • 9.00 – 13.00: prace bosmańskie lub zajęcia programowe,
 • 13.30: obiad,
 • 15.00 – 18.00: prace bosmańskie lub zajęcia programowe,
 • 18.30: kolacja,
 • od 23.00: cisza nocna.

Niezależnie od tego rozkładu dnia służby trwają przez 24 godziny na dobę. Przebiegają one różnie w zależności od tego czy statek jest w morzu (płynie), na kotwicy czy w porcie i zależnie od tego pełnione są wachty (tym razem wachta oznacza nie tylko grupę żeglarzy, ale również pełnioną funkcję) nawigacyjne lub portowe.

Korzystając z naszej oferty masz szansę przeżyć wspaniałą przygodę na żaglowcu, poznać nowych ludzi, wypocząć – wolny od zgiełku miasta, odwiedzić nowe porty jak również cieszyć się obcowaniem z morzem i oceanem oraz zrobić wspaniałe zdjęcia do albumu.

Co zabrać na rejs:

Ubranie:

Sztormiak- kurtka i spodnie (najlepiej na szelkach), może być zwykły gumowy, dostępny w sklepach z odzieżą BHP o ile nie jesteś przekonany, że przyda Ci się ponownie,Kalosze – kiedy pada i bryzga oraz ciepłe skarpety do kaloszy,Rękawice – najlepiej nieprzemakalne, mogą być narciarskie, w nocy trudno jest sterować, kiedy nie mamy zabezpieczonych przed zimnem rąk, Czapka wełniana i druga z daszkiem, osłania twarz przed słońcem,Polar lub sweter, najlepiej jedno i drugie, kalesony i/lub dół od dresu lub inny ocieplacz, ciepła koszula, bielizna osobista,kąpielówki lub strój do opalania (zdarza się że jest gorąco), koszulki t-shirt, itp., na jachcie ubieramy się na „cebulkę”,Klapki pod prysznic, okulary przeciwsłoneczne – od wody mocno odbijają się promienie słoneczne, Śpiwór, poduszka typu „Jasiek” (jak wejdzie do plecaka).

Środki higieny osobistej:

Szczoteczka do zębów, pasta do zębów, mydło, żel pod prysznic, szampon do włosów, krem by natłuścić spierzchniętą skórę, krem z filtrem przeciwsłonecznym, ręcznik duży i mały, nawilżane chusteczki do higieny intymnej.

Indywidualne leki:

Witaminy, lek na gardło lub przeziębienie, na chorobę morską dobrze działa korzeń imbiru lub jego substytuty.

Dokumenty:

Paszport lub dowód osobisty (kraje UE), książeczka żeglarska – jeżeli posiadamy, patent żeglarski, ubezpieczenie NNW i KL za granicą.

Kartę EKUZ z NFZ (wydawana na 30 dni przed wyjazdem ważna 4 mc.).

W co się spakować:

Miękka torba podróżna, plecak lub worek marynarski – plecak najlepiej bez stelaża lub ze stelażem z możliwością demontażu (problemy z „upchnięciem” na jachcie wielkogabarytowego przedmiotu).

Inne:

Regulamin STS POGORIA, “gorący kubek”, słodycze, kawa lub herbata, którą lubisz, instrumenty, na których umiesz grać żeglarskie piosenki, kieszonkowe na kartki pocztowe, znaczki, etc.Latarka, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny, itp.ABC do nurkowania, etc.

Jak wziąć udział w rejsie?

Sprawdź telefonicznie lub e-mail ’em: pipson@pipson.org dostępność miejsc.

Prześlij swoje dane również e-mailem.

Daj znać znajomym!